ترافیک سرورهای جدید فراروم نیز نیم بها شد و از این پس طبق تعرفه ترجیحی وزارت ارتباطات به مدارس؛ موسسات آموزشی، دانشگاه ها و شرکت ها ارائه میشود.

مطابق مصوبه ۲۴۸ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از بهمن‌ماه سال ۹۵، در راستای تحقق الزامات حاکم بر شبکه ملی اطلاعات، تعرفه ترجیحی برای ترافیک داده داخلی اعمال شد، بدین‌ترتیب که سقف تعرفه داده داخلی منابع ترافیک واجد شرایط به میزان ۵۰ درصد سقف مصوب تعرفه داده بین­‌الملل تعیین می­‌شود و باید در حجم­‌های خریداری شده ازسوی کاربر نهایی و هم‌چنین بسته­‌های تعریف‌شده از سوی دارندگان پروانه از سازمان، به­‌صورت تفکیک‌شده رعایت شود.ز زمان راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، یکی از مزایای آن، تفکیک تعرفه اینترنت داخل از بین‌الملل عنوان شد. کاهش هزینه‌ها با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای ترغیب مشترکان به استفاده از سایت‌های داخلی و افزایش تولید محتوا و خدمات داخلی بود. در ابتدا اما سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، لیست ۲۰۰ سایت پرترافیک داخلی را به اپراتورها و شرکت‌های اینترنت ارائه کرد که کاربران با مراجعه به این سایت‌ها می‌توانستند نصف هزینه را پرداخت کنند.

با پیگیری و تعاملات انجام شده با سازمان فناوری اطلاعات، نام سامانه آموزش مجازی فراروم FaraRoom در فهرست شرکت‌های مشمول تعرفه ترجیحی اینترنت قرار گرفت.

 

*** هزینه استفاده اینترنت دانشجویان(دانش آموزان) و اساتید(معلمین)

 بر این اساس هزینه اینترنت دانشجویان و اساتیدی که از سامانه آموزش‌های مجازی فراروم استفاده می‌کنند، معادل ۵۰ درصد هزینه اینترنت بین الملل محاسبه خواهد شد.

ارائه آموزش های تخصصی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت با استفاده ظرفیت های فناوری اطلاعات و ارتباطات و فناوری های نوین، در مواردی که امکان برقراری دوره حضوری فراهم نباشد همچون شرایط همه گیری کرونا از جمله فعالیت ها و خدمات سامانه آموزش مجازی فراروم میباشد.

 

*** سامانه 195؛ آماده بررسی وضعیت پایان حجم اینترنتی به خاطر ارتباطات تصویری

از این پس برای همه مدارس تحت پوشش فراروم، تعرفه اینترنت ترجیحی برایشان محسوب میگردد و اگر مشترکین حجم اینترنت‌شان به واسطه ارتباطات تصویری به پایان رسیده است، می‌توانند پس از بررسی این اتفاق آن را از طریق سامانه ۱۹۵ به ثبت برسانند تا در اسرع وقت به شکایت‌شان رسیدگی شود و حجم از دست رفته‌شان به حساب آن‌ها باز گردد.

 


سه شنبه ، ۷ تیر ۱۴۰۱